Вапняк бутовий

кавапняк 2

Вапняні породи легко піддаються обробці: цей камінь можна розколювати, пиляти, шліфувати, працювати з ним за допомогою ручного інструменту і на різних верстатах.

Характеристики

Розмір
Призначення
Матеріал
Країна-виробник

Ціна: 3300 грн за м3

ОПИС ТОВАРУ ТА ЗАСТОСУВАННЯ

Вапняк представляє собою осадочну кам’яну породу органічного походження. Утворюється із залишків дрібних організмів. Широко використовується у будівництві.

Вапняні породи легко піддаються обробці: цей камінь можна розколювати, пиляти, шліфувати, працювати з ним за допомогою ручного інструменту і на різних верстатах. Об’ємна маса породи залежить від її типу, наприклад, у черепашнику (ракушняку) вона дорівнює приблизно 800 кг / м3, у кристалічних типів – 2800 кг / м3. Щільність вапняку знаходиться в межах 2700-2900 кг / м3, залежить від вмісту домішок.

Міцність цього каменю на стиск різна, вона може бути від 0,4 до 400 Мпа (найслабші показники – у ракушняків). Вологий матеріал нерідко втрачає свою міцність, а стирання, зносу і роздробленості легше піддається вапняковий камінь меншою об’ємною маси. Кристалічні вапняки мають непоганий морозостійкістю, здатні витримувати до 300-400 циклів.

З основних властивостей вапняку і його характерних особливостей слід відзначити: нерозчинність у воді; високу температуру плавлення (+1242 ºC); пластичність; довговічність; хороші теплоізоляційні характеристики.